“Ege’de Barış ve İletişim Derneği” Başkanı Çankaya eski Belediye Başkanı Bülent Tanık, Dikili eski Belediye Başkanı Osman Özgüven ve Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç, Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka’yı makamında ziyaret etti.

 

Yunanistan ve Türkiye’de ortaklaşa faaliyetlerde bulunan “Ege’de Barış ve İletişim Derneği” Başkanlığını İzmir-Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer’den devralan Ankara-Çankaya eski Belediye Başkanı Bülent Tanık, beraberinde derneğin kurucusu ve Onursal Başkanı Dikili eski Belediye Başkanı Osman Özgüven ve derneğin yöneticisi Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç ile birlikte Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka’yı ziyaret etti. Derneğin çalışmaları ile ilgili bilgi veren Başkan Bülent Tanık, 15 yıl önce Yunanistan’ın  Midilli Adası’nda, 10 yıl kadar önce de İzmir’de kurulan “Ege’de Barış ve İletişim Derneği”nin Ege’de  karşılıklı anlayış ve hoşgörünün var olması, barışın kalıcı olmasına yönelik faaliyetler yürüttüğünü ifade ederek, Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka’yı derneğe davet etti.

Ziyaret nedeniyle konuklarına teşekkür eden Belediye Başkanı Kamil Saka’da “Ege’nin iki yakasında aynı denizi, aynı havayı, aynı iklimi yaşayan iki ayrı ulusun insanları olarak birbirimize çok yakınız. Ege’nin iki yakasının karşılıklı kardeşlik ve dostluk içerisinde olması çok önemli. Bu yönde faaliyetlerde bulunan derneğimizi kutluyorum” dedi.