Edremit Belediyesi tarafından cadde ve sokaklarda yapılan düzenleme çalışmaları devam ediyor. Bu kapsamda Akçay Mahallesi Uğur Mumcu Caddesi baştan sona yenilenerek modern bir görünüme kavuşturuluyor.

Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri mevsim koşullarının uygun hale gelmesi ile birlikte ilçe genelinde çalışmalarına hız verdi. Kırsal mahallerdeki çalışmaların yanı sıra ilçenin önemli turistik mahallelerinden Akçay’da Uğur Mumcu Caddesi alt ve üst yapısı ile baştan sona yenileniyor. Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Balıkesir Su ve Kanalizasyon İdaresi (BASKİ) tarafından yapılan içme suyu şebekesi çalışmaları nedeniyle yolları köstebek yuvasına dönen Akçay Uğur Mumcu Caddesi’nde, çalışmalar tüm hızı ile devam ediyor.

Edremit’i çağdaş ve modern bir kent haline getirmek için çalıştıklarını ifade eden Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, Akçay’da BASKİ’nin su şebekesi çalışmaları nedeniyle yaz sezonu öncesinde vatandaşların çok zor durumda kaldığını vurguladı. Yaşanan mağduriyetin giderilmesi için Büyükşehir Belediyesi’ne yönelik girişimlerin devam ettiğini ifade etti. Başkan Saka, bunların yanında çalışmaların tüm hızı ile devam ettiğini ifade ederek; “Doyran, Narlı, Tahtakuşlar gibi kırsal mahallelerimizin yanı sıra özellikle yaz sezonunda binlerce kişinin kullandığı Uğur Mumcu Caddesi’ni de yeniliyoruz. Uğur Mumcu Caddesi’ni yeni yaptığımız Kuruçay Deresi üzerindeki yeni köprü ile Güre Mahallesi Yunus Emre Caddesi’ne birleştirileceğiz.  Böylelikle Turgut Reis Caddesi üzerindeki yoğunluğa karşı alternatif bir güzergâhı hizmete açmış olacağız” dedi.