Edremit Belediye Meclisi tarafından aileleri ilçede yaşayan Şehit Tümgeneral Aydoğan Aydın ve Şehit Öğretmen Şenay Aybüke Yalçın’ın isimleri ilçede bulunan iki parka verildi.

Edremit Belediye Meclisi’nin Temmuz ayı olağan toplantısı Belediye Başkanı Kamil Saka başkanlığında yapıldı. Toplantıda 32 ana gündem 12 ek gündem ve 4 önerge olmak üzere toplam 48 madde görüşülerek karar bağlandı. Toplantıda, Şırnak’ın Uludere İlçesi Şenoba Beldesi’nde üst rütbeli askerleri taşıyan Cougar tipi helikopterin düşmesiyle şehit düşen 13 askerden biri olan 51 yaşındaki Tümgeneral Aydoğan Aydın adının ailesinin Akçay Mahallesi’ndeki evinin yanındaki parka ve Batman’ın Kozluk ilçesinde şehit edilen müzik öğretmeni Şenay Aybüke Yalçın’ın ismi ise yaşadığı evine en yakın park olan Cennetayağı Mahallesi’ndeki parka verildi.

Her iki şehidin ailelerinin Edremit’te yaşaması nedeniyle ilçedeki iki parka şehitlerin adının verilmesi, Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka’nın önerisi ile meclis gündemine alındı. Yapılan oylamada şehitlerin isimlerinin biri Edremit’te biri de Akçay’da olmak üzere iki parka verilmesine oy birliği ile karar verildi.  Hiç istemeyerek bu kararları aldıklarını kaydeden Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka “Biz onların isimlerinin parklarda, caddelerde yaşatılmasını değil, onların yaşadığı bir ülke olmayı istiyoruz. Ama maalesef sebepleri çoğu kişi tarafından da bilinen nedenlerden dolayı ülkemizde terör bir türlü dinmiyor, bitirilemiyor. Her gün bunun gibi yurdumuzun dört bir köşesinde birçok şehidimiz oluyor. Birçok evimize ateş düşüyor. Ben bu düşen ateşlerin artık son bulmasını, Edremit Belediye Meclisimizde aldığımız bu şehit ismi verilmesiyle ilgili kararların artık son bulmasını istiyorum. Umuyorum ki önümüzdeki günler ülkemiz açısından çok daha rahat ve huzurlu günler olacak diye düşünüyorum” dedi.