Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka’nın mahalle muhtarları ile her ay düzenli olarak gerçekleştirdiği toplantıların Eylül ayı birleşimi yapıldı. Toplantıda geride kalan yaz sezonu değerlendirilirken yapılacak olan yeni yatırımlarla ile ilgili görüş alışverişinde bulunuldu.

Edremit Belediyesi’nde belediye meclis toplantısından önce her ay düzenli olarak yapılan muhtarlarla bilgilendirme toplantısı Eylül ayı meclisi öncesinde gerçekleştirildi. Belediye Başkanı Kamil Saka başkanlığında yapılan toplantıda mahallelere yapılan ve yapılacak olan yatırımlar hakkında bilgilendirmeler yapıldı.  Geride kalan yaz sezonun değerlendirildiği toplantıda muhtarların sorunlarını dinleyen Başkan Saka, öncelikle geride kalan 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Kurban bayramını kutladı. Başkan Saka, 9 Eylül Edremit’in düşman işgalinden kurtuluşunun 95. Yıldönümü hazırlıkları ile ilgili de bilgi verdi. Saka, “Edremit’imizin düşman işgalinden kurtuluşu önceki yıllarda büyük bir coşku içerisinde kutlanıyordu. Göreve başladıktan sonra yeniden bu coşkuyu yaratabilmek için, muhtarlarımızdan  sivil toplum örgütlerimize kadar tüm kentimiz ile birlikte kapsamlı bir kurtuluş bayramı hazırlıyoruz. Kentimizin kurtuluşunu kentimize yakışır bir şekilde kutlamak için sizlerin görüş ve önerilerini de dikkate alarak hep birlikte çalışacağız” dedi.

Tek tek söz alarak mahalleri ile ilgili istek, öneri ve şikâyetlerini dile getiren muhtarlar da öncelikle 38 gün sonra görevine dönen Başkan Saka’ya “Hoş geldin” dileğinde bulundular. Muhtarlar özelikle kırsal mahalleler arasında ki yolların asfaltlanması, parke taş döşeme ve asfalt kaplama çalışmalarından duydukları memnuniyeti ifade ettiler. Mahallerinde ki yeni dönemde yapılmasını istedikleri çalışmalar ile ilgili talepte bulundular.

Toplantıya Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, Belediye Başkan Yardımcıları Mehmet Ertaş, Fatma Özgirgin ve belediyede görevli daire müdürleri katıldı.