Edremit Belediye Meclisi Ekim ayı toplantısı Belediye Başkanı Kamil Saka başkanlığında yapıldı. Toplantıda toplam 41 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı.

Edremit Belediye Meclisi’nin Ekim ayı olağan toplantısı belediye hizmet binası meclis toplantı salonunda yapıldı. Belediye Başkanı Kamil Saka başkanlığında yapılan toplantıda 25 ana gündem ve önergelerle gündeme alınan 16 madde olmak üzere toplam 41 madde görüşülerek karara bağlandı. Görüşülen maddelerin çoğunluğu mecliste grubu bulunan CHP, AKP ve MHP’li üyelerin oy birliği ile kabul edildi. Bazı gündem maddeleri ise oy çokluğu ile karara bağlandı.

Toplantıda Belediyenin 2018-2019-2020 Mali Yıllarına ait Bütçe Taslağı,  Bütçe Tarife Komisyonu’na, Belediyenin 2018 Mali Yılı Gelir Tarifesi incelenmek üzere Bütçe Tarife Komisyonu’na havale edildi. İmar Komisyonu başta olmak üzere ilgili ihtisas komisyonlarından meclise gönderilen konularda görüşülerek karar bağlandı. İmar ile ilgili konular İmar Komisyonu’na, diğer bazı gündem maddeleri de incelenmek üzere ilgili ihtisas komisyonlarına sevk edildi. Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, “Meclisimizde aldığımız kararların şehrimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Katılan tüm meclis üyesi arkadaşlarıma ve izleyici olarak salonda bulunan yurttaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi. Toplantı belediyenin resmi internet sitesi üzerinden ve ilçede yayın yapan Zeytin Fm radyosundan canlı olarak yayınlanırken işaret dili tercümanı da toplantıda görev yaptı.