Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nin, 8. Haftasında Bursa BB. Budo takımını konuk edecek olan Balıkesir temsilcisi Edremit Beleidyesi Gürespor kazanarak yoluna kayıpsız devam etmek istiyor.

Edremit Belediyesi Gürespor, Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nin, 8. Hafta mücadelesinde kendi sahasında Bursa Büyükşehir Belediyesi Budo takımı ile karşılaşacak. Baş antrenör Ömer Buharalı yönetiminde son antrenmanını yaparak maç saatini bekleyen Gürespor, önceki hafta oynanan Mersin Basketbol maçındaki olaylar nedeniyle seyircisinden yoksun olarak mücadele edecek.

18 Kasım 2017 Cumartesi günü Edremit Spor Salonu’nda oynanacak olan Bursa Büyükşehir Belediyesi Budo maçı öncesinde değerlendirmede bulunan Baş antrenör Ömer Buharalı, zorlu maratonun sonunda başarıya ulaşarak Süper Lig’e çıkacaklarını ifade etti.

Buharalı, “Geçen hafta 7 günde 3 maç yaptık. Bunların ikisi deplasmandaydı. Zor maçlardı. Ligin ilk 10 haftasında 8 tane iddialı takımla karşılaşıyoruz. Bizim dışımızda iyi kadrosu olan 4 takım daha var. Fikstürümüz zorlu. Son maçı galibiyet ile bitirdik. Takıma moral sağladı. İzmit zor bir deplasman. Önümüzde Bursa maçı var. Onlar iki maçtır kazanıyorlar ve bizim üzerimizdeler tabloda. Yabancıları çok hızlı. Çabuk skora gitmeye çalışan bir takım. 5’e 5’te biz çok daha iyi durumdayız. Biz iyi bir kadro kurarak yola çıktık. Süper Lig’den aldığımız Fahriye Bayraktar ağır bir sakatlık geçirdi ve Mayıs’a kadar izinli. Bu ciddi bir eksiklik. Zilan da yine aynı şekilde ciddi bir sakatlık geçirdi. Bunun dışında yabancı oyuncu sorunu yaşadık sezon öncesinde. İlk anlaştığımız yabancı, sözleşmeye rağmen sıkıntılar çıktı ve anlaşamadık. Kupa maçlarına 1 hafta kala yabancı bulmak zorunda kaldık. WaltıeaMaxcıne Rolle ile anlaştık ve o da pek hazır gelmedi. Takıma adapte olması uzun sürdü. Ben bu katım için yeni antrenörüm. Oyuncular bizim için yeni. Bu yüzden alışma dönemine ihtiyacımız oldu. İlk 7 maçta 3 mağlubiyet aldık. 2 maçımızı 1 basket ile kaybettik. Basit hatalarımız var. Ama iyi yolda gidiyoruz. Lig çok uzun. Önemli olan ligin sonu. Bundan sonra bizim hep kazanarak onlara yaklaşmamız gerekiyor. Hedefimiz Süper Lig’e çıkmak” dedi.

Takım kaptanı Betül Pehlivan, “Lige istediğimiz gibi bir başlangıç yapamadık. Ama son İzmit maçımızda yenilgi sağlayarak bunu attığımızı düşünüyorum. Bu haftayı iyi geçirdik. İyi antrenman yaptık. Bunu sahaya yansıtırsak, Bursa maçını çok daha rahat geçireceğiz. Artık birbirimize alıştık ve saha içinde kimin ne yapabileceğini kestirebiliyoruz. Bu hafta kendi evimizde Bursa ile oynuyoruz ve bu maçı alıp galibiyet serimizi sürdürmeyi hedefliyoruz” diye konuştu.

Oyuncu Hande Çelebi de, “Zor bir İzmit deplasmanından geldik. Orada farklı bir galibiyet aldık. Şu an iyi durumdayız. Rakip takıma karşı hazırlanıyoruz. Bu hafta sanırım seyircisiz oynuyoruz ve maçımızı alıp bu sahadan çıkacağız inşallah. Seyircimiz adına çıkıp Bursa maçını kazanacağız. Kötü mağlubiyetler aldık. Bu biraz da ligdeki maç sıralamasından dolayı şanssızlıktı. Ama o mağlubiyetlerimize rağmen Süper Lig’e çıkacağız. Hiçbir şekilde hedefimizden şaşmadık” dedi.

Edremit Belediyesi Gürespor Bursa Büyükşehir Belediyesi BUDO maçı 18 Kasım 2017 Cumartesi günü saat 15.00’de Edremit Spor Salonu’nda oynanacak.