Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nde (TKBL) zirve yarışının içinde yer almak isteyen ligin güçlü ekiplerinden Edremit Belediyesi Gürespor 10. hafta mücadelesinde Çankaya Üniversitesi ile karşılaşacak.

Geçtiğimiz hafta evinde Bursa Büyükşehir Belediyespor BUDO takımını mağlup eden Körfez’in Melekleri, zorlu Çankaya Üniversitesi deplasmanı için Başkent’e galibiyet hedefi ile gitti. Edremit Belediyesi Gürespor, Başantrenör Ömer Buharalı yönetiminde karşılaşmanın oynanacağı Arı Koleji Olimpik Spor Salonu’nda son antrenmanını yaparak maç saatini beklemeye başladı. Başantrenör Ömer Buharalı yaptığı değerlendirmede ligde her takımın güçlü olduğunu belirterek “Ligimizin en güçlü ekiplerinden olan Çankaya Üniversitesi ile deplasmanda oynuyoruz. Her amaç ayrı bir öneme sahip. Ancak zirve iddiamızı sürdürebilmek için Çankaya gibi zorlu bir deplasmandan kazanarak dönmek istiyoruz. İstediğimiz oyunu ve mücadele gücümüzü sahaya yansıtabilirsek kazanan tarafın biz olacağımıza inanıyorum” dedi.

Çankaya Üniversitesi ile Edremit Belediyesi Gürespor arasındaki TKBL 10. mücadelesi 24 Kasım 2017 Cuma günü saat 14.00’te Ankara Arı Koleji Olimpik Spor Salonu’nda oynanacak.