Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nde şampiyonluk mücadelesi veren Edremit Belediyesi Gürespor, Şehit Tümgeneral Aydoğan Aydın Ortaokulu’nda öğrencilerle bir araya geldi.

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nde zirve yarışını sürdüren Edremit Belediyesi Gürespor, Edremit Şehit Tümgeneral Aydoğan Aydın Ortaokulu’nda BENGİ (Balıkesir Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İzleme) Projesi kapsamında öğrencilerin konuğu oldu. Kulüp Genel Menajeri Cem Lakay, Körfezin Melekleri’nden takım kaptanı Betül Pehlivan, Merve İnce, Nuran Tutsak, Waltiea Rolle ve Beril Albayrak’ın katıldığı etkinlikte çocuklara basketbolu anlattılar. Söyleşinin ardından öğrencilerle gösteri maçı yapan sporculara Okul Müdürü İsmail Şahan tarafından günün anısına plaket takdim edildi.

Edremit Belediyesi Gürespor Genel Menajeri Cem Lakay, “Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim” anlayışı doğrultusunda sporu-basketbolu anlatmaya çalıştık. Karşılıklı söyleşip, basketbol oynayıp birlikte keyifli bir gün geçirdik. Minik yüreklerde spora dair güzel bir his bırakabildik ise ne mutlu bizlere” dedi.