Körfez bölgesinde üniversite kurulması için Edremit ilçesinde kurum ve kuruluşlar arasında bilgi paylaşımı ve çalışmalar devam ediyor. Bu kapsamda Edremit Meslek Yüksek Okulu Müdürü Öğretim Üyesi Dr. Raif Sakin tarafından, Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan ve meclis üyelerine sunum yapıldı.

Göreve yeni başlayan Edremit Belediye Başkanı Hasan Arslan ve Meclis üyelerine bilgilendirme yapıldı. Balıkesir Üniversitesine bağlı Körfez bölgesinde öğrenci ve personel durumu hakkında karşılıklı bilgi paylaşımı yapıldı. Edremit Meslek Yüksek Okulu Müdürü Öğretim Üyesi Dr. Raif Sakin tarafından Körfez Üniversitesi kurulması adına yapılacak çalışmalarla ilgili sunum yapıldı.  Sunuma CHP Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin’e de katıldı.
2018-2019 Eğitim öğretim yılı Balıkesir Üniversitesi Körfez bölgesi 2 yüksekokul, 1 enstitü ve 6 meslek yüksekokulu ile bu okullara eğitim gören 5010 öğrenci bulunduğu açıklandı. Bu sayısal oranın Balıkesir Üniversitesinin % 14’lük bir kısmına tekabül ettiği, yine bu okullarda 65 akademik ve 42 idari personel ile 197 personelin görev yaptığı hatırlatıldı. Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, Edremit Belediyesi olarak, ilçede bir üniversite kurulması için her türlü katkıyı sunmaya hazır olduklarını belirterek “Üniversite kurulması adına destek olan tüm kurum ve kuruluşlarımıza Edremitliler adına teşekkür ediyorum” dedi.